Fehérorosz börtönbe került uniós diplomata ügyében szólalt meg az Unió – nem is akárhogy
Egy névtelenséget kérő uniós tisztviselő szerint az uniós diplomatát a fehérorosz hírszerző szolgálat fogta el az uniós küldöttség irodája előtt.
Aláírásgyűjtő-kampány indul az Isztambuli Egyezményhez történő uniós csatlakozás ellen.
Az Isztambuli Egyezményhez történő uniós csatlakozás ellen kezdett aláírásgyűjtő-kampányba az Alapjogokért Központ és stratégiai partnere, a szintén keresztény-konzervatív nézeteket valló, és hasonló ügyeket felkaroló lengyelországi Ordo Iuris jogi elemzőintézet. Az online petíció felhívja a figyelmet az egyezmény több családellenes, a genderideológia terjesztését célzó pontjára. A kampányról Párkányi Eszter, az Alapjogokért Központ elemzője és Kovács István stratégiai igazgató számolt be.
A kezdeményezés célja, hogy világos üzenetet juttasson el az Európai Bizottságnak:
„Eddig Európa-szerte tizenöt szervezet csatlakozott a kezdeményezéshez, akik aláírásokat gyűjtenek, és a saját állampolgáraikat tájékoztatják. Egyre többen realizálják, hogy az Isztambuli Egyezmény egy báránybőrbe bújt farkas. Hivatalosan a nők elleni erőszakkal szemben kellene fellépnie – és persze ez egy olyan cél, amit mindenki szívesen támogat –, azonban látni kell, hogy ez az egyezmény erre egyáltalán nem alkalmas.
Kifejezetten mélyíti az ellentéteket a társadalmon belül ”
– mondta Kovács István.
Az Alapjogokért Központ szerint az egyezmény alapelve elsősorban a genderideológia, amely teljességgel összeegyeztethetetlen a magyar alaptörvény szabályaival. „Ezért minden eszközzel tiltakozni fogunk ez ellen” – szögezte le a stratégiai igazgató, majd hozzátette: azt látjuk, hogy az Európai Unió részéről nagyon erős a nyomás, hogy a tagállamok egyenként is, illetve az Unió, mint jogi entitás is csatlakozzon ehhez.
Párkányi Eszter és Kovács István sajtótájékoztatója
Párkányi Eszter kiemelte: 2017-ben Magyarországon elsőként az Alapjogokért Központ hívta fel a figyelmet az Isztambuli Egyezmény veszélyeire.
a jelenleg is érvényben lévő magyar szabályokhoz képest. Az elemző hozzátette: az egyezményt ratifikáló országokban egyébként nem lett kevesebb a nők elleni erőszak, amely valószínűleg a tömegével befogadott bevándorlóknak tudható be.
„Közép-Európa felvállalja és megvédi értékeit, és nem engedi, hogy a nőkkel szembeni erőszak elleni fellépés ürügyén ideológiailag szélsőséges megoldásokat vezessenek be a hagyományos családmodell gyengítése céljából – jelentette ki Párkányi. A több hónaposra tervezett kampány előreláthatólag 2020 szeptemberéig tart majd.